Máte pojištění pro psa nebo kočku? Chraňte svého mazlíčka

Máte pojištění pro psa nebo kočku? Chraňte svého mazlíčka

Stejně jako máte uzavřené životní pojištění pro sebe a svoji rodinu byste měli myslet i na domácího mazlíčka. Také tomu se může přihodit úraz, kdo pak zaplatí drahou léčbu?

Co když vám někdo vašeho mazlíčka odcizí?
Jak si počínat v případě, kdy váš domácí mazlíček způsobí škodu třetí osobě?

Možná z vlastní zkušenosti víte, že náklady na veterinární péči nejsou zrovna nízké. To je tedy hlavním motivem, proč si lidé sjednávají pojištění pro psa a kočku. Pojištění veterinárních nákladů však nestačí. Dobrá pojišťovna vašemu mazlíčkovi kryje záda i v dalších situacích.

Pojištění PetExpert, co má hlavu a packu

PetExpert je pojištění pro kočky a psy poskytované ČSOB Pojišťovnou. Vztahuje se na tři dále popsané typy situací.

Úraz a nemoc: Pojišťovna uhradí diagnostiku, ošetření, léky, předoperační péči, hospitalizaci. Nehradí preventivní prohlídky, očkování, ošetření chrupu a kosmetické zákroky.

Újma způsobená zvířetem: Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou psem či kočkou kryje škodu na majetku i zdraví. Nevztahuje se na škodu vám a vaší rodině.

Ztráta a odcizení: Nevrátí-li se váš mazlíček do dvou měsíců, v rámci pojištění ztráty nebo odcizení psa máte nárok na náhradu pořizovací hodnoty zvířete. Pojišťovna hradí rovněž náklady na odměnu nálezci a na inzerci.

Pojištění se vztahuje i na případ smrti, v tomto případě dostanete opět částku odpovídající pořizovací hodnotě.

Ohlídejte si podmínky vstupu a smluvní veterináře

Stejně jako u životního pojištění jsou i u pojištění domácích mazlíčků určité podmínky. Pojištění nelze uzavřít na příliš starého mazlíčka (u malých plemen nad 10 let, u velkých nad 6 let, u koček nad 8 let). Pes i kočka musí být očkovaní a opatření registrovaným čipem.

Smluvní veterináři ordinují po celé ČR, nemusíte mít tedy strach, že byste museli jezdit někam daleko. Na webu Petexpert.cz lze snadno ověřit, který smluvní veterinář je vám nejblíže. Pokryty jsou všechny specializace.

Kolik pojištění domácích mazlíčků stojí?

To je na vás. Sami si vyberete pojistný program, zda potřebujete pojistit pouze odpovědnost a veterinární náklady, nebo chcete přidat také ztrátu a odcizení, smrt atd. Rozdílné jsou i finanční limity. Bavíme se však o pojistném v řádu stokorun měsíčně. Spoluúčast začíná na 10 %.

PetExpres – pojištění pro vašeho psa nebo kočku při neočekávaných zdravotních problémech.

Pojištění