Co je to Home Staging?

Co je to Home Staging?

V oblasti realit je to vlastně návod, jak z minima vytěžit maximum a díky tomu nemovitost prodat rychle a za nejvyšší možnou cenu. Home staging váš inzerát zatraktivní mezi dalšími nabídkami, aby se stal nepřehlédnutelným. Počet zájemců o koupi či pronájem se rázem zvýší.

Perfektní příprava k prodeji

Styling nemovitosti se čím dál více dostává mezi nejdůležitější činnosti související s prodejem bytu nebo domu. Homestaging nabídne potenciálnímu kupci představu, jak by v daném bytě mohl žít právě on. Tajemství spočívá v tom, najít rovnováhu mezi tím, aby prostor vypadal příjemně a zabydleně, ovšem kupujícího nesmí rušit fakt, že nemovitost v tuto chvíli ještě patří někomu jinému.

Řada realitních kanceláří nabízí službu Home staging zdarma, neboť si její pomocí navyšuje provizi z prodeje. Je to totiž jeden ze způsobů, jak zvýšit cenu nemovitosti. Běžně se Home staging cena pohybuje rozmezí 5-10 000 Kč.

Úpravy krok za krokem

V první fázi se styling bytu uzpůsobí přibližné představě kupce či budoucího nájemníka. Podle toho se stane atraktivní buď pro rodiny s dětmi nebo mladý pár.

U rodinných domů se nesmí zapomenout ani na úpravu zahrady, terasy a příjezdové cesty. Přece jen se jedná o reprezentativní součást domu, která jako první dělá jak na návštěvu, tak na potenciálního kupce dojem.

Dále je třeba věnovat pozornost drobným nedostatkům, jako jsou chybějící úchytky, šmouhy na zdi a ulomené kachličky. Mohly by narušovat celkový pocit z nemovitosti. V další fázi odstraníme věci denní potřeby, neboť kupující si chce ve svých představách byt zabydlet sám.

Na závěr je samozřejmostí úklid, aby pokoje vypadaly jako ze škatulky. Zamyslíme se rovněž, zda by nábytek nešel naaranžovat lépe, a tím se místnosti stanou více fotogenické. Jde o tzv. foto staging. Můžeme je rovněž doplnit drobnostmi, které je zútulní. Jimi jsou květiny, dekorativní polštáře, svíčky atd.

Služby