Jak vybrat realitní kancelář?

Jak vybrat realitní kancelář?

Proč prodej i koupi nemovitosti svěřit profesionálům? Z mnoha důvodů. Dovolte, abychom vás seznámili s těmi nejdůležitějšími.

Realitní trh má svá jasně daná pravidla. Prodejce v první řadě chce dobře prodat, tedy za svou nemovitost získat tu nejvyšší možnou částku. A kupec se zase snaží srazit cenu kupované nemovitosti na minimum. Úlohou makléře pak je tyto dva protipóly vybalancovat. K oboustranné spokojenosti.

Uzavřete dobrý obchod

Říká se, že každá věc, movitá i nemovitá, má svého kupce. Jiné to ovšem je, za kolik ji prodáte (či koupíte). Prodávat i nakupovat zkrátka můžete dobře a špatně. A profesionální makléř se postará o to, abyste prodali co nejlépe. Zkrátka uzavřeli po všech stránkách dobrý obchod.

Jak vybrat makléře?

Za realitní kancelář stejně jako za jakoukoliv jinou firmu hovoří především výsledky její práce. Zajímejte se proto, jak dlouho vámi zvolená realitka působí na trhu a kolik nemovitostí již prodala.

Profesionální realitní kanceláře také disponují vlastním sídlem (ne virtuálním) a týmem profesionálů z řad právníků, finančních poradců, fotografů a designérů.

Procentuální, nebo pevná provize?

Některé klienty od služeb realitní kanceláře odrazuje výše jejich provize. Ta může být buď procentuální (z kupní ceny nemovitosti) či pevná (stanovená nad rámec kupní smlouvy). Je v podstatě na domluvě mezi prodejcem a kupcem, kdo provizi uhradí.

Obecně platí, že procentuální provizi většinou hradí prodávající a pevnou kupující (hovoříme o prodeji bez provize). Pro makléře je samozřejmě nejvíce motivující provize procentuální.

Co je součástí provize?

V každém případě se předem ujistěte, jakých služeb (a v jaké kvalitě) se vám za vaši provizi dostane. Kvalitní realitní kancelář posoudí stav nemovitosti a odhadne její tržní cenu. Nechá ji profesionálně nafotit a odprezentuje na svých a dalších sdružených serverech.

Zájemce nemovitostí provede a kupci i prodávajícímu poskytne veškeré právní služby. Bez nich se do žádné koupě ani prodeje nepouštějte! Mohli byste totiž splakat nad výdělkem. Tedy přijít buď o peníze, nebo střechu nad hlavou. Věřte, že ani v jednom případě není o co stát. Reality jsou bohužel velmi tvrdým byznysem, v němž neznalí snadno narazí. I od toho tu jsou profesionální makléři, kteří vás těchto nárazů ušetří.

Služby