4 tipy pro rychlý a výhodný prodej bytu

4 tipy pro rychlý a výhodný prodej bytu

Potřebujete prodat byt a chcete získat nejlepší možnou cenu a celý proces vyřešit bez zbytečných problémů a komplikací? V takovém případě vám mohou pomoci následující praktické rady zaměřené přímo na prodej bytu.

Pozor na nastavení prodejní ceny

Při snaze o prodej za nejlepší možnou cenu je důležité neudělat jednu zásadní chybu. A ta spočívá v nastavení až příliš vysoké prodejní cena, která odradí případné zájemce.

Pokud totiž tohle uděláte, stane se z nemovitosti nabídka, o kterou nikdo nebude mít zájem. Nakonec lidem bude divné, že se za několik měsíců byt stále neprodal a budou pátrat po důvodu. Odrazujícím dojmem působí také následná sleva. Z toho důvodu vždy raději nejdříve využijte odhad ceny nemovitosti.

Klíčová je prezentace nemovitosti

Aby připravený inzerát zaujmul co možná nejvíce lidí, musíte připravit správnou prezentaci.

Pozvěte si bytového designéra a vytvořte profesionální fotografie, které byt zachytí z nejlepších možných úhlů. V dnešní době je navíc již poměrně normální připravit i pěknou videoprohlídku nebo virtuální prohlídku nemovitosti, aby byl inzerát ještě více atraktivní. Byty na prodej jsou totiž velmi žádaným zbožím, ale zároveň existuje velké množství nabídek.

Využijte pomoci odborníků

Pokud jde o váš první prodej nemovitosti, rozhodně se obraťte na odborníky. Ti vám pomohou vyřešit jednotlivé problémy a nedostatky a zároveň připraví lákavou prezentaci nemovitosti. Výsledný efekt a větší klid z celého prodeje za to rozhodně stojí. Jak prodat byt úspěšně totiž skutečně není nic jednoduchého a během celého procesu na vás čeká mnoho různých nástrah.

Vyřešte potřebné vady s předstihem

Pokud víte, že na nemovitosti váznou určité právní vady či je potřeba doplnit jisté dokumenty, pusťte se do toho ještě před zahájením celého prodeje. Vše bude mnohem jednodušší a příznivější i pro případné zájemce o koupi bytu.

 

Investice