Využívejte srovnávače pojištění, ale dbejte na svoje bezpečí a jistoty

Využívejte srovnávače pojištění, ale dbejte na svoje bezpečí a jistoty

Najít nejlevnější povinné ručení, nejlepší cestovní pojištění nebo jiný druh pojištění je dnes jednodušší než kdy dříve. Už se nemusíte samostatně informovat o nabídkách jednotlivých pojišťoven, protože existují srovnávače pojištění. Můžete jim ovšem slepě věřit?

Dnes máme tendenci srovnávat všechno od běžeckých bot přes těstoviny až po pojištění. Srovnávače produktů a služeb nám v tom velkou měrou pomáhají, avšak nemělo by se zapomínat na zdravý rozum.

Proč využívat srovnávače pojištění?

Srovnávače pojištění vám přináší spoustu výhod. Především vidíte všechny nabídky na jednom místě, nemusíte po nich pátrat samostatně, což značně ušetří čas.

Online srovnávač pojištění Rixo je sice novinkou, ale určitě stojí za pozornost.
Nabídky lze filtrovat podle různých kritérií, přehledně si pročtete jejich podmínky. Obvykle si můžete životní, úrazové nebo havarijní pojištění přímo přes srovnávač sjednat. Je to rychlé a jednoduché, všechno vyřešíte online.

Nenechte se však tou rychlostí procesu zlákat. Než uzavřete nějaké pojištění, měli byste se dobře zamyslet.

Proč brát srovnávače s rezervou?

Srovnávače pojištění vám pomohou získat skvělý přehled o trhu. Zjistíte, jaké pojišťovny nabízí produkt, který sháníte, ovšem nemusí vám vždy nabídnout zrovna tu nejlepší variantu pro vás. Pečlivě čtěte podmínky a sledujte, za co vlastně platíte.

U jednorázových produktů, jako je třeba cestovní pojištění, není moc co řešit. Tam srovnávače klidně využijte. U životního pojištění byste však měli být opatrnější.

Někdy není na škodu domluvit si raději osobní konzultaci. Ve srovnávači se podívejte, jaká nabídka by vás nejvíce zaujala, a pak kontaktujte danou pojišťovnu. Možná vám nabídne ještě něco lepšího. Pokud ne, vždycky můžete vytasit nabídku srovnávače a zeptat se, proč vám nenabídli právě to, co jste tam viděli.

Srovnávače pojištění mají informativní charakter

Na závěr ještě jedna podstatná připomínka. Srovnávač samozřejmě nefunguje zadarmo, profituje na procentech z uzavřených pojistek. Jeho cílem je prodat vám pojistku.

Proto po vás některé srovnávače budou před zobrazením výsledků chtít telefonní číslo či e-mail. Následně vás kontaktují, abyste si nějaké pojištění založili. Není to vaše povinnost, srovnávače pojištění lze použít pouze pro srovnání, nemusíte si přes ně pojištění uzavírat.

Moje doporučení: vytvořte si nový e-mail pro podobné povinné registrace s e-mailovou adresou. Nezahltíte si vaši osobní schránku, kterou bežně používáte, nabídkami a oslovením tím, o co nemáte zájem

Pojištění