Operativní leasing má pro firmy i podnikatele řadu výhod

Operativní leasing má pro firmy i podnikatele řadu výhod

Jak financovat nákup firemního vozidla? Čím dál více firem se přiklání k řešení, že auta vůbec nekupují. Místo toho využívají operativní leasing, tedy dlouhodobý pronájem. Je pro ně finančně výhodnější, a hlavně se zbaví veškerých starostí s provozem vozového parku.

Na začátek je třeba vyjasnit si rozdíl mezi klasickým a operativním leasingem. Při tom klasickém vůz splácíte, a jakmile splatíte celou částku, přechází do všeho vlastnictví.

Operativní leasing je pouze pronájem, auto nikdy nebude vaše, jakmile skončí doba pronájmu, můžete vůz vyměnit za zcela nový model.

Operativní leasing pro firmy

Operativní leasing je velmi rychlá cesta k novému vozu. Nemusíte řešit, kde na něj vezmete peníze, platíte totiž pouze měsíční paušál. Celá splátka je přitom odečitatelná z daní, což dělá operativní leasing pro firmy ještě výhodnějším.

V měsíční splátce je zahrnuta silniční daň, údržba a opravy, zimní pneumatiky, servisní linka i reporting o vozovém parku. O vůz se tak prakticky nestaráte, tuto povinnost necháváte na jeho majiteli – leasingové společnosti.

Operativní leasing pro podnikatele

Má smysl operativní leasing pro podnikatele? Jistě!

Právě podnikatelům a začínajícím firmám přijdou vhod nulové počáteční náklady, eliminace nečekaných nákladů za případné opravy a snadnější administrativa.

Výhodou je také možnost vybrat si nový vůz pokaždé po skončení leasingové smlouvy (ta trvá zpravidla 1 až 3 roky). Pro reprezentaci firmy se hodí jezdit na obchodní schůzky v elegantních automobilech. Je ale pouze na vás, jestli si budete platit pronájem Fabie nebo BMW, od toho se samozřejmě odvíjí výše splátky.

Výhody operativního leasingu

Jaké jsou tedy výhody operačního leasingu pro firmy a podnikatele? Shrňme si je ještě jednou přehledně:

  • nižší administrativa,
  • nulové počáteční náklady,
  • nižší provozní náklady,
  • možnost odečtu měsíčních splátek z daní,
  • servis a profesionální zázemí,
  • pohodlné sledování vozového parku,
  • možnost jezdit v nových vozech.

Většina leasingových společností nabízí možnost vozidlo po ukončení leasingové smlouvy odkoupit. Jakmile si však jednou zvyknete na pohodlí operativního leasingu, už nebudete chtít vůz vlastnit.

Firemní finance