Jak funguje prodej nebo výkup nemovitosti?

Jak funguje prodej nebo výkup nemovitosti?

V současné době nabízí realitní trh celou řadu možností, jak prodat nemovitost

Pokud se nechcete pouštět do prodeje na vlastní pěst, protože na to prostě nemáte čas, můžete svěřit práci do rukou realitní kanceláře. Ještě se však nabízí jedna varianta, a to expresní výkup, přičemž peníze můžete mít velice rychle k dispozici, aniž byste čekali na to, než se najde nějaký kupec. Jak to tedy funguje?

Dostali jste se do životní situace, která vyžaduje okamžitý prodej nemovitosti?

Potřebujete se odstěhovat za rodinou do zahraničí, nebo sháníte co nejrychleji hotovost do podnikání? Prodej nemovitosti je cesta. Dávno neplatí pravidlo, že tuto službu využívají pouze dlužníci. Velice často výkupu využívají i podnikatelé, jimž se vyplatí obětovat třeba 10 % z tržní ceny nemovitosti. Peníze totiž investují do lepšího byznysu, který jim vynese mnohem více.

Postup výkupu nemovitosti

Prodej domu či bytu klasickou cestou trvá v průměru tři měsíce. Jedná se o poměrně dlouhou dobu, navíc se mohou objevit různé překážky, které celý proces ještě prodlouží. U výkupu vás nečekají žádné prohlídky, dojednávání podmínek prodeje a podobně. Prostě prodáte nemovitost přímo společnosti, která vám okamžitě vyplatí peníze, čímž si šetříte spoustu času. Realitní společnosti pak s nemovitostmi nakládají různě. Zatímco některé si je ponechávají ve svém portfoliu, jiné je dále prodávají.

Expresní výkup nemovitosti nabízí třeba společnost Maxima reality. Ve většině případů poskytuje až 90 % z tržní ceny nemovitosti, což je na tuzemském realitním trhu vskutku výjimečné, většinou totiž takové společnosti nabízejí ještě nižší výkupní cenu.

Jak dlouho trvá výkup nemovitosti?

Jakmile se rozhodnete pro prodej bytu, stačí se ozvat dané firmě, která vám zvládne vyplatit peníze v rámci jednoho dne. Administrativu zvládá totiž poměrně rychle. Podepíšete kupní smlouvu a podá se návrh na vklad do katastru. Jednoduché, rychlé.

Firemní finance