Chci ušetřit, proto jezdím na kole po cyklostezkách

Chci ušetřit, proto jezdím na kole po cyklostezkách

Proč jezdím na kole

Nejsem zrovna bůhví jaký sportovec, ale trocha pohybu přece jen nikomu neuškodí. Procházky okolní krajinou jsou sice také v pořádku, ale možná to chce trochu víc si dát do těla. Kolo je tedy vhodným partnerem pro ty, kdo stejně jako já nepotřebují zlatou medaili, ale přitom se chtějí udržet fit a svěží. Přitom rekreační jízda na kole nemusí nutně znamenat pověstný závod Tour de France.

Kolo a já

Už na škole mě tělocvik moc nebavil. Brala jsem ho stejně jako všichni ostatní spíš jako skvělou ulejvárnu. Po střední jsem se vyhýbala sportu, jako čert kříže. Takže moji rodiče dobře věděli, že s tenisovou raketou jako dárkem neuspějí. O to větší legrace byla, že jsem si za několik let vzala za muže sportovce tělem i duší.

Ano, můj muž sport miluje

Rád běhá nejen pro zdraví, ale rád si tak pročistí mozek, jak říká. Hraje fotbal, v zimě jezdí na běžkách a v létě jezdí na kole. A právě kolo jsem obdržela jako dárek. Manžel byl pyšný na svůj výběr a mě přesvědčoval o tom, že tomu přijdu na chuť.

Bylo to opravdu překvapení, ale vzhledem k tomu, že máme děti již dospělé, které se starají sami o sebe, máme vlastně spoustu času. Jízda na kole tak vyplnila nejen volný čas, ale můj muž byl opravdu rád, že jsem se i já konečně odhodlala trochu oddychově sportovat.

Kolo a já jsme se nakonec stali kamarády

Vhodné cyklostezky v okolí jsou pro mě jako dělané a já se cítím v pohodě. Je ale pravda, že se v létě chystáme na nějakou delší cyklo dovolenou. Najít ubytování u cyklostezek je jedním z úkolů, které jsem od manžela dostala.

Správně zvolené oblečení

Každá rekreační jízda na kole může být skvělým odreagováním, takže i já jsem se nakonec v jízdě na kole trochu zhlídla. S vybavením jsem neměl žádné starosti, protože mě manžel na vše připravil.

Moje cyklistické vybavení je vhodné nejen pro mě, ale zejména pro začátečníky. Kolo správné velikosti přesně pro mne. Pak také správná helma což je základ, nikdy člověk neví, co ho na cestě může potkat. Pak je také důležité pohodlné oblečení. Nemusí to být nutně oblečení jako na olympiádu, ale určitě není zrovna vhodné si vzít třeba sandále a džínové kraťasy. Já jsem zvolila spíš uvolněnější oblečení, tedy volné triko, legíny a tenisky. Cítím se v tom pohodlně. Každý ale volí to, co mu sedí nejlépe, takže můj výběr není pro všechny nutný.

Co nabízí cyklistika

Jízda na kole je mezi ženami stále oblíbenější. My ženy jsme si uvědomily, že jízda na kole nám umožňuje zbavit se nadváhy, trochu protáhnout a vypnout svaly a celkově zlepšit celé tělo. Zároveň si můžeme užít volný prostor na čerstvém vzduchu a se stejně naladěnými cyklopartnery si užít volný den.

Navíc je prokázáno, že cyklistika velmi dobře působí na lidský organismus, lidé se totiž cítí lépe a nervový systém je daleko zdravější. Podle posledních studií jsou takoví lidé odolní vůči stresovým situacím a to díky tomu, že mají možnost užít si klidnou komunikaci s přírodou, být sami a na chvíli zapomenout na všechny své problémy. Takže i taková rekreační jízda na kole může být velmi prospěšná.

Proč šetřím? Protože jízda na kole je zdravá a já mohu ušetřit výdaje na léčení nemocí. Na úrazy jsem pojištěna 😀

 

 

 

Ušetřete