Jak na srovnání pojištění?

Jak na srovnání pojištění?

Ať už si potřebujete sjednat pojištění vozidla, domácnosti, životní nebo zcela jiné pojištění, nejspíš přemýšlíte, jak si vybrat to nejvýhodnější, přitom ale za něj nezaplatit víc, než je nutné. Ceny všeho dnes letí vzhůru, mnozí z nás obrací každou korunu, takže platit za něco zbytečně víc nechceme. Díky srovnání můžete na pojištění ušetřit, a to docela výrazně. Jak na něj?

Když se řekne srovnání pojištění

Každý z nás nějaké to pojištění má, minimálně zdravotní. Chrání nás pro případ, že budeme potřebovat zdravotní ošetření, které něco stojí. Náklady na vyšetření ani ošetření nebývají malé, zdravotnické zařízení potřebuje jistotu, že mu ho někdo uhradí. Na podobném principu fungují i další pojištění, pokud je nabízí různé pojišťovny, pak se vyplatí porovnat nabídky a vybrat si tu nejlepší.

Ještě docela nedávno jsme museli vyrazit na pobočky jednotlivých pojišťoven, nechat si tam vypracovat nabídku, přijít domů, všechny si vyskládat před sebe a vybírat. Zabralo nám to mnoho času, často jsme ani nedokázali zjistit, v čem se liší. Když jsme si pak nějakou vybrali, čekala nás znovu cesta do konkrétní pojišťovny, kde jsme uzavřeli smlouvu.

Dneska je to jinak, vděčíme za to moderní době a existenci internetu. Stačí si otevřít na počítači, tabletu nebo chytrém telefonu online srovnávač pojištění, vybrat si to, které zrovna řešíme, vyplnit pár základních údajů a během pár vteřin se před námi otevře nabídka od jednotlivých pojišťoven. My si můžeme prozkoumat podmínky, opakovaně se na nabídku dívat, vybrat si tu pravou a online si ji rovnou sjednat.

Víte, že když si pojištění sjednáte online, ve většině případů nabídku akceptujete zaplacením pojistného?

Zdroj: fotobanka

Jaké druhy pojištění lze srovnat online?

Na trhu je celá řada pojištění, která lze v dnešní době sjednat online, bez nutnosti chodit na pobočku a trávit tam dlouhý čas. O jaká pojištění jde?

  • Povinné ručení jako zákonné pojištění vozidla. Bez něj žádné nesmí na pozemní komunikaci, chrání majitele před škodami, které provozem vozidla způsobí třetím stranám. Může jít o škody na majetku, zdraví i životě.
  • Havarijní pojištění jako dobrovolná část autopojištění, které se vztahuje na škody, které vzniknou vám.
  • Cestovní pojištění jako moudrý základ každé cesty, nejen do zahraničí.
  • Životní pojištění, které by měl mít uzavřené každý, na kom je někdo finančně závislý.
  • Úrazové pojištění pro případ, že dojde k úrazu, jehož léčba bude trvat dlouho a vy možná nebudete moci chodit do zaměstnání.
  • Pojištění domácnosti, tedy vybavení našeho bytu nebo domu.
  • Pojištění nemovitosti, které se vztahuje na stavbu jako takovou.
  • Pojištění storna zájezdu nebo koncertu, kdybyste se nemohli z vážných důvodů zúčastnit.
  • Pro firmy je jistě zajímavé i flotilové pojištění vozidel, díky kterému ve srovnání, že by chtěli pojistit každé vozidlo zvlášť, výrazně ušetří.

Na co se při porovnání pojištění zaměřit?

Prvním krokem je výběr typu pojištění, které si chcete sjednat, případně volba pojistných rizik, pro které se chcete pojistit. Tím druhým pak nastavení pojistných limitů, tedy částky, kterou pojišťovna v případě pojistné události uhradí poškozeným. Na limitech se nevyplatí šetřit, na druhou stranu byste je neměli ani zbytečně přemrštit.

Pojištění