Firemní Benefity: Cafeterie jako efektivní nástroj pro úsporu a motivaci

Firemní Benefity: Cafeterie jako efektivní nástroj pro úsporu a motivaci

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak si získat a udržet kvalitní zaměstnance, jsou firemní výhody. Benefitní program je významným nástrojem v konkurenčním boji o pracovníky. Nabízí se praktická cafeterie, která zlepší pracovní prostředí a zároveň dokáže ušetřit peníze.

Osvobození od daně a odvodů

Firemní benefity jsou výhodné nejen pro zaměstnance, ale i pro zaměstnavatele. Zaměstnanci obdrží vybranou částku v takzvaných „benefitových bodech“ – díky tomu je osvobozena od daně z příjmů a odvodů sociálního a zdravotního pojištění. Oproti běžné mzdě tak mohou zaměstnanci ušetřit až 26 %. Zaměstnavatelé zase ušetří na sociálním a zdravotním pojištění, konkrétně 8,3 %, což je výhodné pro obě strany. Tento systém motivuje zaměstnance k využívání rozmanitých benefitů.

Šetření nákladů

S cafeterií dokážete výrazně ušetřit náklady. Namísto zvyšování mezd lze nabídnout právě zmíněné benefity. Ovšem své výhody to má i v případě, že potřebujete mzdy snížit – pokud část převedete do benefitů, pokles příjmů zaměstnanců je ve výsledku výrazně nižší. Navíc si zaměstnanci sami mohou zvolit, zda si chtějí část příjmů převést do cafeterie, benefity jsou totiž opravdu lákavé, a to nejen díky možnosti ušetřit.

Motivační nástroj

Popularita cafeterie je zajištěna zejména díky široké nabídce výhod. K dispozici jsou totiž různé kulturní zážitky, sportovní aktivity, ale nechybí ani vzdělávání a praktické věci jako výhodnější nákup v lékárně a podobně. Vše je přitom personalizované, každý zaměstnanec si může libovolně vybrat to, co mu zrovna vyhovuje. Je tak zajištěna motivace k využívání nabízených benefitů, které navíc přispívají spokojenosti pracovníků a zvyšují loajalitu vůči firmě.

Benefitní program v podobě cafeterie umožňuje motivovat a odměňovat zaměstnance. Zároveň však jde o efektivní řešení pro snížení daňové zátěže pro obě strany.

Zdroj obrázku: NDAB Creativity / Shutterstock.com

Firemní finance